13.02.

V pořadí již třetí komunitní centrum financované společností RESIDOMO, s.r.o., bude slavnostně otevřeno ve středu 14. února v 16 hodin, přičemž lokalitou, kde Archa nalezne svůj další domovský přístav, se tentokrát stává město Karviná.

Stejně jako u předchozích dvou, je i v tomto případě cílem „plavby“, aby se karvinská Archa stala místem, kde se budou karvinští aktivní senioři s radostí scházet a trávit společně svůj volný čas. Každý všední den (vždy v čase od 14. do 17. hodiny) poskytne seniorům nejen zázemí, ale tak bohatý a pestrý program napříč spektrem zájmů a činností. Namátkou můžeme jmenovat například cestovatelské přednášky, kurzy počítačů, kurzy angličtiny, promítání filmů, zdravotní přednášky, cvičení, tvořivá odpoledne a mnoho dalšího.

Samotné prostory prošly v uplynulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí. Moderní a multifunkční řešení interiéru nabízí posezení u kávy („Dá si někdo dobrou brazilskou kávu“?  ), útulnou knihovnu, malý sál pro pohybové aktivity a velký multifunkční sál pro kulturní akce. Ochuzeni nebudou ani nadšení studenti, neboť máme k dispozici také dvě učebny (jednu počítačovou a druhou pro výuku cizích jazyků a dalších zajímavých předmětů). A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na výtvarný ateliér pro všechny tvůrčí duše.

Chcete se o činnosti Komunitního centra Archa v Karviné dozvědět více? Přijďte mezi nás ve čtvrtek 15. 2. odpoledne, kdy centrum zahajuje svůj běžný provoz. Veškeré prostory si můžete prohlédnout, o programu „poklábosit“, káva bude uvařená a něco malého k zakousnutí Vám také připravíme. Těšíme se Vás!

Program komunitního centra Archa v Karviné


Komunitní centrum Archa slouží seniorům z Poruby, kteří nechtějí být jen doma, chtějí se učit novým věcem a setkávat se s přáteli. Podmínkou pro vstup do centra a využívání jeho prostor je členství v tzv. "Klubu přátel Archa". Tímto opatřením docílíme, že do centra budou docházet lidé, o nichž budeme mít přehled a zamezíme riziku krádeží. Členem se stáváte tehdy, když vypíšete jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na našem webu v sekci přihláška, nebo ji obdržíte na recepci. Členové platí roční poplatek 100 Kč, ze kterého se následně platí např. sanitární prostředky.