V úterý dne 22.5. od 15h se uskuteční kvízové odpoledne pod vedením paní Hanky Vlhové. Paní Vlhová v našem centru pořádá zdravotní přednášky na témata, která jsou vám blízká a které vás zajímají. Toto odpoledne bude plné zábavy, na téma zdraví. Přijďte mezi nás. Vaše Archa

Zdravotní přednáška s ukázkami paní Hanky Vlhové o možnostech cvičení, relaxace a uvolnění těla i mysli. Přijďte i v mezi nás. Vaše Archa.

Ve čtvrtek dne 17.5. se koná Den rodiny v našem sesterském centru v Havířově, Lučina. Naše centrum Archa bude také u toho! Program je plný přednášek, ukázek spolupracujících organizací a center. Všechny srdečně zveme. Vaše Archa.

V pořadí již třetí komunitní centrum financované společností RESIDOMO, s.r.o., bude slavnostně otevřeno ve středu 14. února v 16 hodin, přičemž lokalitou, kde Archa nalezne svůj další domovský přístav, se tentokrát stává město Karviná. Stejně jako u předchozích dvou, je i v tomto případě cílem „plavby“, aby se karvinská Archa stala místem, kde se budou karvinští aktivní senioři s radostí scházet a trávit společně svůj volný čas. Každý všední den (vždy v čase od 14. do 17. hodiny) poskytne seniorům nejen zázemí, ale tak bohatý a pestrý program napříč spektrem zájmů a činností. Namátkou můžeme jmenovat například cestovatelské přednášky, kurzy počítačů, kurzy angličtiny, promítání filmů, zdravotní přednášky, cvičení, tvořivá odpoledne a mnoho dalšího. Samotné prostory prošly v uplynulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí. Moderní a multifunkční řešení interiéru nabízí posezení u kávy („Dá si někdo dobrou brazilskou kávu“?  ), útulnou knihovnu, malý sál pro pohybové aktivity a velký multifunkční sál pro kulturní akce. Ochuzeni nebudou ani nadšení studenti, neboť máme k dispozici také dvě učebny (jednu počítačovou a druhou pro výuku cizích jazyků a dalších zajímavých předmětů). A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na výtvarný ateliér pro všechny tvůrčí duše. Chcete se o činnosti Komunitního centra Archa v Karviné dozvědět více? Přijďte mezi nás ve čtvrtek 15. 2. odpoledne, kdy centrum zahajuje svůj běžný provoz. Veškeré prostory si můžete prohlédnout, o programu „poklábosit“, káva bude uvařená a něco malého k zakousnutí Vám také připravíme. Těšíme se Vás! Program komunitního centra Archa v Karviné

Ve čtvrtek dne 26.4. od 15h se uskuteční v našem centru zpívání a hraní na harmoniku, klavír s M. Miklicovou a na trubku s J. Vláhou. Přijďte si i vy mezi nás zazpívat své oblíbené písně a šlágry. Vaše Archa. 

Ve čtvrtek 15.2. od 15h nás opět navštíví paní MUDr. Ziková, abychom se společně věnovali vážnějším tématům. Zabývat se budeme onkologickými onemocněními. Vaše Archa. 

V úterý 17.4.2018 od 15h se bude v našem centru konat degustace piv z místních pivovarů s M. Sarzkozi. Budeme ochutnávat a povíme si něco o vlastnostech a chuti. Pouze pro členy, vstupné 30Kč, přihlášky na recepci centra. Vaše Archa.

Ve středu 7.2.2018 od 14.30h budeme společně s paní Slívovou vyrábět panáčky z ponožek. Ruční dílny s paní Slívovou jsou vždy velmi oblíbené a hojně navštěvované. Přijďte si i v vyrobit hezkou dekorace. S sebou nůžky a lepidlo.   Vaše Archa.

Ve středu dne 11.4.2018 od 14.30h se bude konat v našem centru Workshop břišních tanců. Paní Dzidová nás naučí něco z oblasti břišních tanců. S sebou pohodlné oblečení (tepláky, legíny, dlouhé sukně, tričko). Vstupné dobrovolné. Pouze pro členy. Přihlášky na recepci centra. Vaše Archa.

Vždy jednou za měsíc se věnujeme v našem centru etiketě a základům společenského chování společně s panem Pavlem Handlem. Je u toho spousta legrace a zabýváme se veškerými situacemi, které mohou v běžném životě nastat. Přijďte mezi nás. Vaše Archa.

Ve středu před Velikonocemi se bude konat v našem centru velikonoční posezení. Povíme si něco o tradicích Velikonoc, posedíme s přáteli našeho centra. Vaše Archa

Ve středu 24.1. od 14.30h se bude v našem centru konat turnaj v šipkách. Vyzvali jsme naše sesterské centrum Lučina z Havířova!   Přijďte nás reprezentovat, ukážeme jim, jak se hrají šipky v Porubě! Vaše Archa.

Dne 20.3.2018 od 14.30h se bude konat v našem centru velikonoční zdobení s paní Slívovou. S sebou nůžky, lepidlo, vyfouknutá vejce, úzké nůžky, kraječky, fixy. Cen 50Kč, pouze pro členy. Vaše Archa.

Ve středu, od 14.30h se v našem centru budou zase po Vánocích konat ruční dílny s šikovnou paní Slívovou. Budeme se zabývat tvořením dekorací z čajových sáčků. Přijďte i vy mezi nás.  Vaše Archa.

  Angličtina přesunuta na pondělky na 16h. Trénová paměti – Mozkový jogging přesunut z úterků na pondělky 12.3. a na 26.3. na 14.15h

Naše centrum přeje všem členům, spolupracovníkům, podporovatelům a přátelům úspěšné vykročení do Nového roku 2018, hodně zdravíčka a spoustu splněných přání. Těšíme se na vás v dalším roce, začínáme 3.1. a to Bowlingem, tak přijďte mezi nás! Vaše Archa.

Dne 9. 3. 2018 se bude v našem centru konat ples k MDŽ. Vstup 50Kč členové/100Kč ostatní.   13.00 – 14.00 Paní Tykvová se postará o naše členky – líčení zdarma 13.30    Orientální břišní tanečnice Shahnaz – ukázky orientálních tanců 14.00    Taneční spolek Archa Beseda –ukázky společenských tanců našeho tanečního spolku 16.00    Good Mates – skvělá dívčí kapela, která naše centrum navštíví již potřetí a zahraje nám k poslechu i k tanci.   Všechny srdečně zveme! Vaše Archa.

Vánoční posezení v KC Archa 21. 12. 2017 od 13-17h společně zakončíme rok 2017 předvánočním posezením. Poděkujeme všem, kteří se aktivně podíleli po celý rok na programu. Přineste své cukroví, přihlaste do soutěže svůj nejlepší druh a uvidíte, jestli zrovna ten váš bude nejlepší! Cukroví doneste na recepci do 13.30h, hlasování bude anonymní, vítěze čeká hodnotná odměna!   13.15h Taneční spolek Archa Beseda 13.30h Koledování s Maruškou Miklicovou – koledy, harmonika a Maruška 14.00h Pavel Handl – vánoční vyprávění a jiné 15.30h Koledování s Maruškou Miklicovou – koledy, harmonika a Maruška 16.00h Vyhlášení vítěze soutěže o nejlepší cukroví - vítěze čeká věcná odměna!   Navštíví nás náš spřátelený spolek z Lučiny v Havířově, bude se podávat punč. Přijďte mezi nás, přineste své cukroví, zazpíváme si koledy, ochutnáme cukroví, popřejeme si krásné svátky.   Těší se vaše Archa.

Dovolte nám, abychom vás pozvali na projekt SenSenu s názvem Jsem senzační senior. V našem centru se bude konat jeho praktická část a to Workshop. Nejdříve s panem Reném Nekudou tvůrčí psaní a pak se naučíme, jak vkládat zprávy na Seniorský web sensen.cz Praktická část: workshop 28. 2. 2018, KC Archa Ostrava-Poruba od 14.30h. · naučíme se psát zprávy o akcích, pozvánky na zajímavé události, zprávy z výletů a doporučení, lektor „tvůrčího psaní“ vysvětlí, jaké náležitosti má mít článek, např. titulek, nadpis, perex, sdělení, závěr (lektor tvůrčího psaní René Nekuda) · vkládání podle návodu zprávy do www.sensen.cz

Ve středu dne 13.12. od 14.30h Záchranná stanice Bartošovice. - Příroda z pohledu záchranné stanice.  Představí se nám organizace - Záchranná stanice Bartošovice, která nám řekne nám čím se zabývá a o rizicích, se kterými se zvířata setkávají. Ve druhé části se  pak budeme věnovat zemědělství a energetice a jejími dopady na krajinu. V této části půjde o méně obvyklý, spíše kritický pohled na problematiku.   Vstupné dobrovolné, které poputuje na činnost spolku.   Vaše KC Archa.
Archív novinek


Komunitní centrum Archa slouží seniorům z Poruby, kteří nechtějí být jen doma, chtějí se učit novým věcem a setkávat se s přáteli. Podmínkou pro vstup do centra a využívání jeho prostor je členství v tzv. "Klubu přátel Archa". Tímto opatřením docílíme, že do centra budou docházet lidé, o nichž budeme mít přehled a zamezíme riziku krádeží. Členem se stáváte tehdy, když vypíšete jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na našem webu v sekci přihláška, nebo ji obdržíte na recepci. Členové platí roční poplatek 100 Kč, ze kterého se následně platí např. sanitární prostředky.