Smyslem Nadačního fondu RESIDOMO je transparentně podporovat společenský kulturní život obyvatel.Proto také NF RESIDOMO podporuje každoročně finančními částkami provoz center pro aktivní pro seniory, Komunitní centrum Archa v Porubě a Karviné a Centrum Lučina v Havířově. Komunitní centrum Archa Poruba, Karviná a Centrum Lučina mu tímto děkují za příspěvek a podporu ve fungování spolků. KC Archa a Centrum Lučina.

Dne 20.3.2018 od 14.30h se bude konat v našem centru velikonoční zdobení s paní Slívovou. S sebou nůžky, lepidlo, vyfouknutá vejce, úzké nůžky, kraječky, fixy. Cen 50Kč, pouze pro členy. Vaše Archa.

V úterý 12.6.2018 od 15h se utkáme v Havířově v Lučině, našem sesterském centru, v turnaji v šipkách. Přítomna bude také Archa Karviná. Pojeďte s námi na výlet do Havířova si zasoutěžit. Vaše Archa.

  Angličtina přesunuta na pondělky na 16h. Trénová paměti – Mozkový jogging přesunut z úterků na pondělky 12.3. a na 26.3. na 14.15h

Hvězdárna a planetárium Ostrava-Poruba – výlet do planetária v Ostravě, sraz u rektorátu – odjezd autobusu ve 13h. Prohlídka a promítání na téma  „Napříč sluneční soustavou“. C ena 115Kč včetně jízdného. Více informací na recepci centra. Tento den je KC Archa uzavřeno.

Dne 9. 3. 2018 se bude v našem centru konat ples k MDŽ. Vstup 50Kč členové/100Kč ostatní.   13.00 – 14.00 Paní Tykvová se postará o naše členky – líčení zdarma 13.30    Orientální břišní tanečnice Shahnaz – ukázky orientálních tanců 14.00    Taneční spolek Archa Beseda –ukázky společenských tanců našeho tanečního spolku 16.00    Good Mates – skvělá dívčí kapela, která naše centrum navštíví již potřetí a zahraje nám k poslechu i k tanci.   Všechny srdečně zveme! Vaše Archa.

V úterý se vypravíme s KC Archa do Lázní Klimkovice, pochutnáme si na tvarůžkách a kdo bude chtít, může se okoupat. Plavky s sebou. Více informací na recepci centra. Vaše Archa.    

Dovolte nám, abychom vás pozvali na projekt SenSenu s názvem Jsem senzační senior. V našem centru se bude konat jeho praktická část a to Workshop. Nejdříve s panem Reném Nekudou tvůrčí psaní a pak se naučíme, jak vkládat zprávy na Seniorský web sensen.cz Praktická část: workshop 28. 2. 2018, KC Archa Ostrava-Poruba od 14.30h. · naučíme se psát zprávy o akcích, pozvánky na zajímavé události, zprávy z výletů a doporučení, lektor „tvůrčího psaní“ vysvětlí, jaké náležitosti má mít článek, např. titulek, nadpis, perex, sdělení, závěr (lektor tvůrčího psaní René Nekuda) · vkládání podle návodu zprávy do www.sensen.cz

V úterý dne 22.5. od 15h se uskuteční kvízové odpoledne pod vedením paní Hanky Vlhové. Paní Vlhová v našem centru pořádá zdravotní přednášky na témata, která jsou vám blízká a které vás zajímají. Toto odpoledne bude plné zábavy, na téma zdraví. Přijďte mezi nás. Vaše Archa

Zdravotní přednáška s ukázkami paní Hanky Vlhové o možnostech cvičení, relaxace a uvolnění těla i mysli. Přijďte i v mezi nás. Vaše Archa.

Ve čtvrtek dne 17.5. se koná Den rodiny v našem sesterském centru v Havířově, Lučina. Naše centrum Archa bude také u toho! Program je plný přednášek, ukázek spolupracujících organizací a center. Všechny srdečně zveme. Vaše Archa.

V pořadí již třetí komunitní centrum financované společností RESIDOMO, s.r.o., bude slavnostně otevřeno ve středu 14. února v 16 hodin, přičemž lokalitou, kde Archa nalezne svůj další domovský přístav, se tentokrát stává město Karviná. Stejně jako u předchozích dvou, je i v tomto případě cílem „plavby“, aby se karvinská Archa stala místem, kde se budou karvinští aktivní senioři s radostí scházet a trávit společně svůj volný čas. Každý všední den (vždy v čase od 14. do 17. hodiny) poskytne seniorům nejen zázemí, ale tak bohatý a pestrý program napříč spektrem zájmů a činností. Namátkou můžeme jmenovat například cestovatelské přednášky, kurzy počítačů, kurzy angličtiny, promítání filmů, zdravotní přednášky, cvičení, tvořivá odpoledne a mnoho dalšího. Samotné prostory prošly v uplynulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí. Moderní a multifunkční řešení interiéru nabízí posezení u kávy („Dá si někdo dobrou brazilskou kávu“?  ), útulnou knihovnu, malý sál pro pohybové aktivity a velký multifunkční sál pro kulturní akce. Ochuzeni nebudou ani nadšení studenti, neboť máme k dispozici také dvě učebny (jednu počítačovou a druhou pro výuku cizích jazyků a dalších zajímavých předmětů). A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na výtvarný ateliér pro všechny tvůrčí duše. Chcete se o činnosti Komunitního centra Archa v Karviné dozvědět více? Přijďte mezi nás ve čtvrtek 15. 2. odpoledne, kdy centrum zahajuje svůj běžný provoz. Veškeré prostory si můžete prohlédnout, o programu „poklábosit“, káva bude uvařená a něco malého k zakousnutí Vám také připravíme. Těšíme se Vás! Program komunitního centra Archa v Karviné

Ve čtvrtek dne 26.4. od 15h se uskuteční v našem centru zpívání a hraní na harmoniku, klavír s M. Miklicovou a na trubku s J. Vláhou. Přijďte si i vy mezi nás zazpívat své oblíbené písně a šlágry. Vaše Archa. 

Ve čtvrtek 15.2. od 15h nás opět navštíví paní MUDr. Ziková, abychom se společně věnovali vážnějším tématům. Zabývat se budeme onkologickými onemocněními. Vaše Archa. 

V úterý 17.4.2018 od 15h se bude v našem centru konat degustace piv z místních pivovarů s M. Sarzkozi. Budeme ochutnávat a povíme si něco o vlastnostech a chuti. Pouze pro členy, vstupné 30Kč, přihlášky na recepci centra. Vaše Archa.

Ve středu 7.2.2018 od 14.30h budeme společně s paní Slívovou vyrábět panáčky z ponožek. Ruční dílny s paní Slívovou jsou vždy velmi oblíbené a hojně navštěvované. Přijďte si i v vyrobit hezkou dekorace. S sebou nůžky a lepidlo.   Vaše Archa.

Ve středu dne 11.4.2018 od 14.30h se bude konat v našem centru Workshop břišních tanců. Paní Dzidová nás naučí něco z oblasti břišních tanců. S sebou pohodlné oblečení (tepláky, legíny, dlouhé sukně, tričko). Vstupné dobrovolné. Pouze pro členy. Přihlášky na recepci centra. Vaše Archa.

Vždy jednou za měsíc se věnujeme v našem centru etiketě a základům společenského chování společně s panem Pavlem Handlem. Je u toho spousta legrace a zabýváme se veškerými situacemi, které mohou v běžném životě nastat. Přijďte mezi nás. Vaše Archa.

Ve středu před Velikonocemi se bude konat v našem centru velikonoční posezení. Povíme si něco o tradicích Velikonoc, posedíme s přáteli našeho centra. Vaše Archa

Ve středu 24.1. od 14.30h se bude v našem centru konat turnaj v šipkách. Vyzvali jsme naše sesterské centrum Lučina z Havířova!   Přijďte nás reprezentovat, ukážeme jim, jak se hrají šipky v Porubě! Vaše Archa.
Archív novinek


Komunitní centrum Archa slouží seniorům z Poruby, kteří nechtějí být jen doma, chtějí se učit novým věcem a setkávat se s přáteli. Podmínkou pro vstup do centra a využívání jeho prostor je členství v tzv. "Klubu přátel Archa". Tímto opatřením docílíme, že do centra budou docházet lidé, o nichž budeme mít přehled a zamezíme riziku krádeží. Členem se stáváte tehdy, když vypíšete jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na našem webu v sekci přihláška, nebo ji obdržíte na recepci. Členové platí roční poplatek 100 Kč, ze kterého se následně platí např. sanitární prostředky.