Dovolená v našem centru skončila, takže se na vás opět těšíme v KC Archa Poruba od 6.8.2019 a v KC Archa Karviná od 1.8.2019. Přijďte mezi nás. Vaše Archa.

V pondělí 4.2. od 13.30h nás opět navštíví pan Svoboda s novou přednáškou o mediální obezřetnosti pro seniory. Vstup zdarma, pouze pro členy. Vaše Archa.

Ve čtvrtek 23.5.2019 od 9-17h se bude konat Den pro rodinu v našem sesterském centru v Havířově - Centrum Lučina. Program: V průběhu odpoledního programu budou probíhat krátké prezentace zástupců prezentujících se společností: Santé, Almamater, Společnost pro lidi s mentálním postižením, Náhradní rodinná péče, Centrum pro rodinné pečující, Armáda spásy. Vystoupí i dětská taneční skupina „Bumerang“ , skupina gymnastek či klienti spolku SPMP v Havířově. Promítnuta bude také část divadelního představení „Dvanáct měsíčků“ denního stacionáře SANTÉ v Havířově. Dopolední program bude určen především školám a školkám. Odpolední program od 13h je určen pro širokou veřejnost. VELKÝ SÁL Stanoviště 1.ADRA: „Notičky pro ADRU“ Stanoviště 2.SANTÉ: „Tvořivá dílna“ Stanoviště 3.KLUB LUČINKA: „Zdravá mysl“  MALÝ SÁL Stanoviště 1. NRZP: „Střelba bez obav“ (laserová střelnice) Stanoviště 2. HZS ČR: „Hasiči dětem“ Stanoviště 4. Náhradní Rodinná Péče V průběhu odpoledního programu budou probíhat krátké prezentace zástupců prezentujících se společností: Santé, Almamater, Společnost pro lidi s mentálním postižením, Náhradní rodinná péče, Centrum pro rodinné pečující, Armáda spásy. Vystoupí i dětská taneční skupina „Bumerang“ , skupina gymnastek či klienti spolku SPMP v Havířově. Promítnuta bude také část divadelního představení „Dvanáct měsíčků“ denního stacionáře SANTÉ v Havířově. Drobné občerstvení bude zajišťovat společnost Mental Café a také stylový „Koloniál František“ , nabízející dobroty ve stylu 1. republiky. VESTIBUL: Stanoviště1. KLUB ZDRAVÍ: „Zdravá svačinka“ Stanoviště 2. ALMAMATER: „Šance na život“ – dárcovství kostní dřeně Stanoviště 3. MĚSTO HAVÍŘOV: Centrum pro rodinné pečující VELKÝ SÁL: Stanoviště 1. ADRA: „Notičky pro ADRU“ Stanoviště 2. SANTÉ: „Tvořivá dílna“ Stanoviště 3.KLUB LUČINKA: „Zdravá mysl“ Stanoviště 4.CENTRUM LUČINA„Hlavolamy a kouzla uzlů“ Stanoviště 5.CENTRUM LUČINA: „Jak dobře znáš bankovky a mince?“ Stanoviště 6.ARMÁDA SPÁSY: „Srdce bohu, ruce lidem“ prezentace možností pomoci MALÝ SÁL Stanoviště 1. NRZP: „Střelba bez obav“ (laserová střelnice) Stanoviště 2.HZS ČR: „Hasiči dětem“ Stanoviště 3.SPOLEK ADVENTISTŮ: · Setkání s dřevorubcem a švadlenkou - výroba dekorací ze dřeva a bavlnek · "Cornhole" - hra pro celou rodinu, Jak se žije na vysoké noze - pouze za příznivého počasí v parku za Lučinou Stanoviště 4.NRP: Gymnastky a pěstouni PROSTOR KLUBU LUČINKA(1.p.) Stanoviště 1.KLUB LUČINKA: Pískohraní Stanoviště 2.KLUB LUČINKA: Kouzlování s vůněmi PARK ZA LUČINOU Městská policie Havířov: Ukázka výcvku služebních psů (15,30 – 16,30) DEN PRO RO

Ve středu 30.1. od 11h dojde na VOŠS na Zelené, k odhalení sochy Sedící dívky, autor Josef Špaček. Kulturní den pokračuje vernisáží Vladimíra a Tomáše Vocelkovými výstavy Dvojí pohled na českou a moravskou krajinu. Vše v Galerii Svět. Vaše Archa. Tento den je KC Archa uzavřeno.

Před pěti lety jsme jako malá parta běžců začali běhat s igelitkami a uklízet Beskydy. Dnes mají Čisté Beskydy 3000 fanoušků a přes 6000 lidí má zájem o akci Poděkuj horám 

KC Archa vás zve na přednášku Českého Telekomunikačního úřadu s názvem: Telekomunikace v kostce Dozvíte se důležité informace z oblasti ochrany spotřebitele: jak se lépe orientovat vnabídce operátorů v telekomunikacích jak a kde bezpečně uzavřít smlouvu jakým nástrahám se vyhnout při uzavírání smluv s čím a kdy může pomoci ČTÚ – příklady z praxe porozumění základním odborným pojmům – paušál/tarif, předplacená karta, SIM karta, tablet, FUP, Wi-fi, virtuální operátor apod. závěrečná diskuze Vstup zdarma, pouze pro členy. Vaše Archa.

V úterý 30.4. v 15h nám představí svou novou knihu Sestra Filoména. Sestra Filoména je z Kongregace Dcer Božské Lásky z Opavy a její přítomnost v našem centru je vždy veselá, zábavná a poučná. Moc se na setkání těšíme, přijďte mezi nás i vy. Vaše Archa.

Komunitní centrum Archa přeje všem svým členům a přátelům úspěšné vykročení do Nového roku 2019, mnoho zdraví a pohody. Těšíme se opět na Vás 7.1.2019. Vaše Archa.

Ve středu 24.4.2019 od 14.30h se uskuteční v našem centru přednáška p. Čaputy o městě Ostrava.  Vstup zdarma, pouze pro členy. Všichni jste srdečně zváni.  Vaše Archa

Přijďte mezi nás v poslední den letošního roku našeho centra. Čeká nás představení tanečního spolku Archa Beseda. A zpívání koled s Maruškou Miklicovou. Vaše Archa.

Ve úterý 23.4.2019 od 15h se bude konat v našem centru minikurz finanční gramotnosti, pod vedením pana Ing. Tomáše Činčaly. Vstup zdarma, pouze pro členy. Vaše Archa.

Ve středu přijde Mikuláš i k nám do KC Poruba. Přijďte i vy mezi nás, přineste s sebou drobný dárek do 50Kč. Zahraje nám skvělá kapela GOOD MATES. Vstup 50Kč - příspěvek na kapelu, pouze pro členy. Vaše Archa.

Ve středu 17.4. od 15h se budou v našem centru konat ruční dílny s paní Věrou Slívovou. Budeme vyrábět ovečky z polystyrénových kuliček. Vstup pouze pro členy, cena 60Kč - příspěvek na materiál. Vaše Archa.

V pátek dopoledne od 10-12h si nazdobíme perníčky. Přijďte mezi nás. Perníčky i poleva zajištěny. Příspěvek na perníčky dobrovolný. Vstup zdarma, pouze pro členy.

Ve středu 10.4.2019 a 23.4.2019 od 15h se bude konat v našem centru minikurz finanční gramotnosti, pod vedením pana Ing. Tomáše Činčaly. Vstup zdarma, pouze pro členy. Vaše Archa.

Předvánoční setkání seniorů Ostrava-Poruba - společenské posezení s tancem a programem pro seniory. Akce probíhá v sále Střední školy prof. Zdeňka Matějčka od 15h. 

V pátek dne 8.3.2019 je Mezinárodní den žen a i v našem centru jej budeme slavit! Zahraje a zazpívá nám Maruška Miklicová. Zatančí nám taneční spolek Archa Beseda. Přijďte mezi nás, více informací na recepci centra. Vaše Archa.

V pondělí 26.11. od 14h se koná v našem centru další z vynikajících hodin seniorského gymnázia. Základy společenských věd a Historie pod vedením pana Mgr. et Mgr. Zdeňka Navrátila. Vstup zdarma. Vaše Archa.

Ve středu 27.2. se ještě více seznámíme s naším novým přístrojem, který jsme získali díky dotaci z Nadačního Fondu Vítkovice Steel. Jedná se o multifunkční promítací přístroj Epson a my se s ním naučíme pracovat a vyzkoušíme všechny jeho funkce. Přijďte mezi nás. Vaše Archa.

Přijeďte společně s námi obhájit centrum Poruba do Havířova na společný zápas všech tří center. Od 14h v Strela centrum Havířov. Vaše Archa.
Archív novinek


Komunitní centrum Archa slouží seniorům z Poruby, kteří nechtějí být jen doma, chtějí se učit novým věcem a setkávat se s přáteli. Podmínkou pro vstup do centra a využívání jeho prostor je členství v tzv. "Klubu přátel Archa". Tímto opatřením docílíme, že do centra budou docházet lidé, o nichž budeme mít přehled a zamezíme riziku krádeží. Členem se stáváte tehdy, když vypíšete jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na našem webu v sekci přihláška, nebo ji obdržíte na recepci. Členové platí roční poplatek 100 Kč, ze kterého se následně platí např. sanitární prostředky.