Ve středu 11.12. od 14.30h se bude konat v našem centru zdravotní přednáška paní Czekajové na téma Cévní nemoci vyššího věku. Zdravotní přednášky paní Czekajové jsou v našem centru velmi vyhledávané a oblíbené díky její skvělé schopnosti zaujmout posluchače formou výkladu a názorných ukázek. Přijďte i vy mezi nás. Vstupné zdarma, pouze pro členy.

Komunitní centrum Archa je s vámi již 4 roky a za tu dobu jsme uskutečnili spoustu akcí, výletů, besed, přednášek, vzdělávání, cvičení i oslav. Přijďte k nám a s námi oslavit 4 roky naše fungování.  Zahraje nám pan Krásný s kapelou k tanci i poslechu. Zatancuje Shahnaz orientální tance. Setkáme se o opět s naší milovanou sestrou Filoménou.     Program: 14.00 Shahnaz –orientální tanečnice14:30 Prezentace činností KC Archa Poruba za uplynulý rok15.00 Sestra Filoména16.00 Zdeněk Krásný hraje k tanci a poslechu Občerstvení zajištěno.Vstup zdarma. Vstup do centra bude umožněn od 13:30h. Omezená kapacita. Více informací a rezervace na recepci centra.

Bezpečnost v Evropě. ,Současná rizika a hrozby a jak jim čelit? Arm. gen. Ing. Petr Pavel, M.A.(1961) Kariéru začal na Vojenském gymnáziu v Opavě. Pokračoval ve studiu průzkumného oboru na Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově. V roce 1983 nastoupil ke speciálnímu pluku do Prostějova, kde se postupně propracoval až na velitele 6. speciální brigády. Začátkem 90. let na sebe upozornil v misi UNPROFOR v Chorvatsku, když jeho jednotka osvobodila skupinu francouzských vojáků uvězněných mezi bojujícími stranami. Za tento čin dostal francouzský Řád Čestné legie a českou medaili Za hrdinství. Absolvoval studia na Královské akademii obranných studií v Británii a má za sebou práci v různých mezinárodních štábech. V roce 2003 například zastupoval českou armádu ve velitelství protiteroristické operace Trvalá svoboda v Tampě na Floridě a působil jako styčný důstojník na americkém velitelství protiiráckého tažení v Kataru. V letech 2012 – 2015 byl náčelníkem generálního štábu Armády České republiky. Od června 2015 do července 2018 zastával post šéfa nejvyššího vojenského orgánu Severoatlantické aliance. Do funkce byl zvolen jako první zástupce z východoevropských členských zemí Aliance. V době, kdy vedl Vojenský výbor NATO, převzal jedno z nejvyšších amerických vojenských vyznamenání Řád Záslužná legie. Vstupné zdarma. 

V pondělí 9.12. si od 15h vyrobíme hezké vánoční dekorace a to Andělíčky s naší milou paní Slívovou. S sebou nůžky a 50Kč. Pouze pro členy.

Seniorské gymnázium se vrací do programu KC Archa Poruba a od října se můžete těšit na: Německý jazyk, Literaturu, Zdravovědu a první pomoc, Biologie, Enviromentální vzdělávání, Zeměpis a geografie. Ve středy odpoledne a pátky dopoledne.Více informací v programu KC Archa Poruba.Vstupné zdarma, pouze pro členy.

Ve středu 4.12. od 17-20h se bude konat v našem centru předvánoční tvoření. Přijďte spolu s dobrovolníky Nadačního fondu Pavla Novotného tvořit výrobky, které se budou  následně prodávat na předvánočních jarmarcích a trzích. Drobné občerstvení bude zajištěno a kdo by chtěl, může klidně nějakou výbornou buchtu, koláč, závin přinést. Pro více informací volejte 725250001. Vstupné zdarma.

divadelní přednáška k projektu na zvýšení bezpečnosti seniorů v dopravě. Život v pozdějším věku nemusí být plný omezení. Přijďte se přesvědčit na naši edukativní akci, kde se dozvíte, jak můžete být i v seniorském věku aktivní řidiči. Předpokládaná délka představení je 1 hodina 30 minut.  Součástí přednášek budou naučná edukativní videa a herecké scénky, které budou zajímavou a zábavnou formou ilustrovat reálné scénky s dopravní tématikou.  Vstupné zdarma.

Dovolená v našem centru skončila, takže se na vás opět těšíme v KC Archa Poruba od 6.8.2019 a v KC Archa Karviná od 1.8.2019. Přijďte mezi nás. Vaše Archa.

Ve čtvrtek 23.5.2019 od 9-17h se bude konat Den pro rodinu v našem sesterském centru v Havířově - Centrum Lučina. Program: V průběhu odpoledního programu budou probíhat krátké prezentace zástupců prezentujících se společností: Santé, Almamater, Společnost pro lidi s mentálním postižením, Náhradní rodinná péče, Centrum pro rodinné pečující, Armáda spásy. Vystoupí i dětská taneční skupina „Bumerang“ , skupina gymnastek či klienti spolku SPMP v Havířově. Promítnuta bude také část divadelního představení „Dvanáct měsíčků“ denního stacionáře SANTÉ v Havířově. Dopolední program bude určen především školám a školkám. Odpolední program od 13h je určen pro širokou veřejnost. VELKÝ SÁL Stanoviště 1.ADRA: „Notičky pro ADRU“ Stanoviště 2.SANTÉ: „Tvořivá dílna“ Stanoviště 3.KLUB LUČINKA: „Zdravá mysl“  MALÝ SÁL Stanoviště 1. NRZP: „Střelba bez obav“ (laserová střelnice) Stanoviště 2. HZS ČR: „Hasiči dětem“ Stanoviště 4. Náhradní Rodinná Péče V průběhu odpoledního programu budou probíhat krátké prezentace zástupců prezentujících se společností: Santé, Almamater, Společnost pro lidi s mentálním postižením, Náhradní rodinná péče, Centrum pro rodinné pečující, Armáda spásy. Vystoupí i dětská taneční skupina „Bumerang“ , skupina gymnastek či klienti spolku SPMP v Havířově. Promítnuta bude také část divadelního představení „Dvanáct měsíčků“ denního stacionáře SANTÉ v Havířově. Drobné občerstvení bude zajišťovat společnost Mental Café a také stylový „Koloniál František“ , nabízející dobroty ve stylu 1. republiky. VESTIBUL: Stanoviště1. KLUB ZDRAVÍ: „Zdravá svačinka“ Stanoviště 2. ALMAMATER: „Šance na život“ – dárcovství kostní dřeně Stanoviště 3. MĚSTO HAVÍŘOV: Centrum pro rodinné pečující VELKÝ SÁL: Stanoviště 1. ADRA: „Notičky pro ADRU“ Stanoviště 2. SANTÉ: „Tvořivá dílna“ Stanoviště 3.KLUB LUČINKA: „Zdravá mysl“ Stanoviště 4.CENTRUM LUČINA„Hlavolamy a kouzla uzlů“ Stanoviště 5.CENTRUM LUČINA: „Jak dobře znáš bankovky a mince?“ Stanoviště 6.ARMÁDA SPÁSY: „Srdce bohu, ruce lidem“ prezentace možností pomoci MALÝ SÁL Stanoviště 1. NRZP: „Střelba bez obav“ (laserová střelnice) Stanoviště 2.HZS ČR: „Hasiči dětem“ Stanoviště 3.SPOLEK ADVENTISTŮ: · Setkání s dřevorubcem a švadlenkou - výroba dekorací ze dřeva a bavlnek · "Cornhole" - hra pro celou rodinu, Jak se žije na vysoké noze - pouze za příznivého počasí v parku za Lučinou Stanoviště 4.NRP: Gymnastky a pěstouni PROSTOR KLUBU LUČINKA(1.p.) Stanoviště 1.KLUB LUČINKA: Pískohraní Stanoviště 2.KLUB LUČINKA: Kouzlování s vůněmi PARK ZA LUČINOU Městská policie Havířov: Ukázka výcvku služebních psů (15,30 – 16,30) DEN PRO RO

Ve středu 27.11.2019 nám bude potěšením a ctí, že mezi nás zavítá Lenka Kocierzová (* 23. srpna 1950 Ostrava-Vítkovice) malířka, grafička, ilustrátorka, designérka, učitelka výtvarné výchovy a estetiky, kronikářka obce, podnikatelka v reklamě. Specializuje se především na svou rodnou čtvrť, kterou hojně propaguje. Jako malířka působí od roku 1995. Mezi její nejznámější obrazy patří „Evy“, tzn. portréty s vyobrazením města nebo jeho části na klobouku. Povídat s ní si budeme o její tvorbě i životě. Přijďte mezi nás.

Před pěti lety jsme jako malá parta běžců začali běhat s igelitkami a uklízet Beskydy. Dnes mají Čisté Beskydy 3000 fanoušků a přes 6000 lidí má zájem o akci Poděkuj horám 

V pondělí 25.11.2019 se u nás v KC Archa Poruba sejdeme a poslechneme si vyprávění z cest našich členů, kteří v létě navštívili nádhernou skandinávskou zemi Norsko. Jak se jim tam líbilo a co všechno zažili? Prostor bude i pro spoustu fotek a diskusi. Přijďte mezi nás.

V úterý 30.4. v 15h nám představí svou novou knihu Sestra Filoména. Sestra Filoména je z Kongregace Dcer Božské Lásky z Opavy a její přítomnost v našem centru je vždy veselá, zábavná a poučná. Moc se na setkání těšíme, přijďte mezi nás i vy. Vaše Archa.

Přednáška z CYKLU PŘEDNÁŠEK PRO SENIORY V OBLASTI OCHRANY SPOTŘEBITELE.  POŠTOVNÍ SLUŽBY ANEB PRAKTICKÉ INFORMACE PRO SPOTŘEBITELE. TÉMATICKÉ OKRUHY:  - jak se lépe orientovat v nabídce poskytovatelů poštovních služeb - jak si správně zvolit službu- pravidla doručování zásilek- rady a tipy pro spotřebitele- jak na reklamace- s čím může pomoci ČTÚ- krátká diskuze ve stylu- spotřebitelské poradny Lektor: Mgr. Kateřina Matoušková, ČTÚ

Ve středu 24.4.2019 od 14.30h se uskuteční v našem centru přednáška p. Čaputy o městě Ostrava.  Vstup zdarma, pouze pro členy. Všichni jste srdečně zváni.  Vaše Archa

V období dušiček zavzpomínáme na ty, které jsme milovali a již s námi nemohou být.Přijměte naše pozvání na setkání pro pozůstalé, kde můžete zavzpomínat, sdílet a prožít příjemné chvíle s lidmi, se kterými vás pojí obdobná zkušenost.lektor: Bc. Andrea Radomská Dis., poradce pro pozůstalé, Strom ŽivotaVstupné zdarma, pouze pro členy.

Ve úterý 23.4.2019 od 15h se bude konat v našem centru minikurz finanční gramotnosti, pod vedením pana Ing. Tomáše Činčaly. Vstup zdarma, pouze pro členy. Vaše Archa.
Archív novinek


Komunitní centrum Archa slouží seniorům z Poruby, kteří nechtějí být jen doma, chtějí se učit novým věcem a setkávat se s přáteli. Podmínkou pro vstup do centra a využívání jeho prostor je členství v tzv. "Klubu přátel Archa". Tímto opatřením docílíme, že do centra budou docházet lidé, o nichž budeme mít přehled a zamezíme riziku krádeží. Členem se stáváte tehdy, když vypíšete jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na našem webu v sekci přihláška, nebo ji obdržíte na recepci. Členové platí roční poplatek 100 Kč, ze kterého se následně platí např. sanitární prostředky.